Pacjenci pacjentom

5 lutego 2019

Lekcja z marzeń, cz. 1

Nowotwory to choroba XXI wieku. Dziś wiele z nich można już skutecznie leczyć. Medycyna się rozwija, powstają nowe leki dające szansę na długotrwałą remisję lub nawet wyleczenie.

Magda ma 27 lat. Trzy lata temu usłyszała diagnozę – chłoniak Hodgkina. Przeszła kilka linii leczenia, ostatnią 1,5 roku temu. Od tego czasu jest w remisji.

Magda otrzymała nowoczesne leczenie, wówczas nierefundowane. Pieniądze na ten cel pomogli jej zbierać przyjaciele, rodzina, lokalne firmy i organizacje pożytku publicznego. Jest za to ogromnie wdzięczna, wie, że nigdy nie uda jej się spłacić tego daru serca.

Historia Magdy cz. 2

Nowotwory to rzeczywistość XXI wieku. Dzięki nowoczesnym lekom wiele z nich można już skutecznie leczyć.

Magda ma dzisiaj 27 lat i za sobą kilkuletnią walkę z chłoniakiem Hodgkina. Dziś jej nowotwór jest w remisji – już od 1,5 roku.

W reportażu Magda opowiada o swojej terapii, dzieli się doświadczeniami i emocjami, które towarzyszyły jej podczas tej drogi. Teraz, gdy ten trudny czas ma już za sobą, otwarcie mówi o swoich przeżyciach, refleksjach, ale też planach i marzeniach. Czerpie z życia garściami, nie czeka, żyje w pełni już teraz. Docenia czas, jaki wygrała i namawia innych chorych, aby walczyli o swoje zdrowie, szukali nowoczesnych rozwiązań i … nie odkładali życia na później.

Wszystko co warto wiedzieć o badaniu PET-CT cz. I

Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET-CT) to nowoczesne badanie obrazowe, które można wykorzystać w celu wykrycia i monitorowania leczenia wielu chorób. Badanie PET-CT jest niezwykle cenne w procesie leczenia chłoniaka Hodgkina. Dwuczęściowy film edukacyjno-informacyjny ma za zadanie pokazać pacjentom oraz ich bliskim czym jest badanie PET-CT oraz w jaki sposób przebiega.

Treści zawarte w filmie ułatwią pacjentom przygotowanie do badania oraz pomogą zniwelować stres związany z podaniem radiofarmaceutyku. Z tej części filmu dowiesz się czym jest metoda PET-CT, jakie badania łączy oraz do czego jest wykorzystywana. W pierwszej części filmu dr n. med. Bogdan Małkowski tłumaczy istotę badania PET-CT oraz przedstawia obrazy powstałe w wyniku badania PET- CT.

Materiał został zrealizowany w Pracowni Pozytonowej Tomografii Emisyjnej Zakładu Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Jak wygląda badanie PET-CT cz. II

Pozytonowa Tomografia Emisyjna (PET-CT) to nowoczesne badanie obrazowe, które możnawykorzystać w celu wykrycia i monitorowania leczenia wielu chorób. Badanie PET-CT jest niezwykle cenne w procesie leczenia chłoniaka Hodgkina. Dwuczęściowy film edukacyjno-informacyjny ma za zadanie pokazać pacjentom oraz ich bliskim czym jest badanie PET-CT oraz w jaki sposób przebiega.

Treści zawarte w filmie ułatwią pacjentom przygotowania do badania oraz pomogą zniwelować stres związany z podaniem radiofarmaceutyku. Z tej część filmu dowiesz się w jaki sposób należy przygotować się do badania PET-CT. Znajdziesz tu instrukcję postępowania przed, w trakcie oraz po badaniu. Dzięki tej części filmu zapoznasz się z procedurą badania oraz zobaczysz jak wygląda podanie radiofarmaceutyku.

Materiał został zrealizowany w Pracowni Pozytonowej Tomografii Emisyjnej Zakładu Medycyny Nuklearnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy.